Mawang (the devil) ^^ gizemli bir dizi..

mawang

bu diziyi bu yaz başında seyrettik. başrollerde  Joo Ji Hoon ve Shin Min Ah olması bu dizide karar kılmamızda büyük etken oldu aslında, fakat diziyi izlediğimizde dedektif  Kang Oh Soo rolündeki Uhm Tae Woong bizi çok daha fazla etkiledi..

dizimiz gizem, polisiye ve biraz da romantizm öğeleri içermekte. konu gizemli seri cinayetler üzerine kurulu. Joo Ji Hoon (avukat Oh Seung Ho) öldürülen abisinin intikamını almak için uzun yıllar beklemiş bir avukat rolünde. Uhm Tae Woong (dedektif Kang Oh Soo) ise gençliğinde istemeyerek işlediği bir cinayetin vicdan azabıyla cehennem gibi bir ömür geçirmiş, babasının gücü sayesinde hatası örtpas edilmiş ve bu şekilde dedektif olarak hatalarının bedelini ödemeye çalışıyor. Shin Min Ah(Seo Hae In) ise nesnelere dokunarak onların geçmişini görme yeteneğiyle olayların çözülmesinde dedktife yardım eden şirin mi şirin temiz kalpli kütüphaneci kız rolünde.

iyi bir kurgu oluşturulmuş.. izlerken “şu şöyle mi?, bu böyle mi?” dedittirip duruyor bize.. dizi genel olarak heyecan verici bir biçimde ilerlese de, bazı bölümlerde sıkılmadık da değil.. sanki dizi bir kaç bölüm daha kısa olsaydı daha akıcı bir biçimde ilerleyebilirmiş  gibi geldi..

Ve dizinin son sahnesi de gerçekten olayların ilerleyişini boşa çıkarmayacak bir biçimde şaşkınlık verici ve hüzünlendiriciydi.. öyle ki gecenin bir yarısı gözyaşlarına boğulmamıza sebep oldu. bu son yüzünden bir kaç gün kendimize gelemedik. ayrıca aralara dramatik sahneler oldukça güzel serpiştirlmişti. Dedektifin bir taraftan sebep olduğu cinayetleri çözmeye çalışırken bir yandan da geçmişiyle hesaplaşmak zorunda kalışının yarattığı psikolojik çöküş gerçekten çok iyi yansıtılmıştı.. ve avukata ne kadar kızsak da bir yandan da haklı bir tarafının olduğunu görmezden gelemedik.

Uhm Tae Woong’un o çaresizlik içindeki bakışları, ellerini ceplerine sokup etkileyici bir biçimde yürüyüşü dizinin cazibesini arttırmakta oldukça etkiliydi..

tabi bu arada dizideki tüm karmaşanın sorumlusu olan avukatın karizmasını da göz ardı etmemek gerek.. ne de olsa goong’da gönüllerimizi fetheden prens shin’i unutmamız mümkün deil :)

dillere destan bir dizi olmamasına rağmen kadronun etkileyiciliği bu diziyi izlemeniz için oldukça büyük bir sebep oluşturuyor aslında.. ayrıca dizinin ost’ları da gerçekten etkileyici..

boş zamanınız varsa izlenmeye değer :)

isterseniz buradan mp4 formatında türkçe altyazılı indirebilirsiniz..

Reklamlar

One thought on “Mawang (the devil) ^^ gizemli bir dizi..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: