A Tale Of Two Sisters ^^ iki kız kardeşin hikayesi..

ataleoftwosisters

bu film hakkında ne yazacağımızı pek bilmiyoruz aslında. bir şey anlatmak için anlamak gerekir ne de olsa :)  tam olarak anlamadık dersek de haksızlık etmiş oluruz. sadece sonu kafamızda bir kaç soru işareti bıraktı..

film akıl hastenesindeki bir kızın anılarını anlatmasıyla başlıyor ve anılarındaki ıssız ve büyük villada devam ediyor. konu annelerini kaybetmiş iki kız etrafında dönüyor. Su Mi(Im Soo Jung) ve Su Yeon(Moon Geun Young) adındaki bu kızlar uzak bir yerden daha önce kaldıkları evlerine dönüyorlar fakat nereden geliyorlar?,  neden gitmişlerdi? hiç bir şey söylenmiyor.. zaten filmin yarısına kadar bu iki kızın kardeş oldukları dışında kim kimin nesi hiç bir şey öğrenemiyoruz.. bu evin sahibiyle akrabalık derecelerini bir türlü anlayabilmiş değiliz. bu adamın kızların babası, amcası ya da üvey babaları olabileceği yönünde bir çok rivayet var biz de hangisine inanacağımızı şaşırdık :)  ama en sonunda babaları olduğuna karar verdik. neyse..a_tale_of_two_sisters

kızlar üvey anneleri ile pek anlaşamıyorlar. zaten üvey anneleri de onlarla iyi geçinmeye pek hevesli değil gibi.. özellikle küçük kardeşe oldukça kötü davranıyor.. kızlar bu sorunlarla uğraşırken bir de ara sıra ortaya çıkan hayalet onları iyice geriyor. biz bu hayaletin bir hayal mahsulü mü yoksa gerçek mi olduğunu düşünürken eve gelen misafirin de görmesi gerçek olduğu fikrini doğruluyor. fakat filmin sonunda bu hayalete  ne oluyor bir fikrimiz yok. onun bile bu filmden sıkılıp mezarına geri döndüğü kanaatine vardık :)

bu yazdıklarımızdan filmi hiç beğenmediğimiz sonucuna varabilirsiniz belki ama aslında öyle değil..filmin iki tane can alıcı noktası var ve bizi gerçekten dumura uğratıyor. sırf bu kısımlar için bile izlenebilir aslında. ayrıca başrolde I’m Sorry, I Love You dizisinde sevip bağrımıza bastığımız Song Eun Chae’miz Im Soo Jung’un oynaması bu filmi izlemek için büyük bir sebep..criteriontwo

belki de filme başlarken beklentilerimizin yüksek oluşu yüzünden hayal kırıklığına uğradık. konu biraz askıda kalmış gibi sanki, çekecekleri filmin türünün korku mu yoksa psikolojik gerilim mi olacağına karar verememişler. olup olmadık yerlerde ortaya çıkan hayalet ise eksik olan heyecan ve korkunun yerini doldurmaya çalışmış ama pek de başarılı olamamış.. eğer bu anlattıklarımız siz de bir merak uyandırdıysa izleyin ve beğenip beğenmediğinize siz karar verin.

ne de olsa Amerika’nın bu sene vizyona soktuğu “the uninvited” filmi bu filmin yeni versiyonu..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: