Rough Cut ^^ yazsam yazsam ne yazsam??

rough-cut-poster-02evet düşündüm taşındım ve yine so ji sub’un oynadığı bir filmi anlatmaya karar verdim..  zaten benden de başka bir şey beklenemezdi dimi :)  yaz akşamlarından birinde meliş(kuzenim)’le birlikte izlemiştik.. ona kırk  kere ‘bak bu adam benim en beğendiğim aktör’ desemde.. saç sakal biririne karışmış bir so ji sub onu pek de etkilememişti o zamanlr.. tabi dikkat etmediğine sonra bin pişman oldu ama nafile :)%BF%B5%BF%B5_1_spongehouse

mafyanın üst seviyedeki adamlarından biri olan Gang-pae(so ji sub) bi aksiyon filmi çekmekte olan ünlü aktor Soo-ta(Kang Ji Hwan) ile bir barda tesadüf eseri tanışır.. Gan-Pae hayatı boyunca bir aktör olmak istemiştir fakat karşısına çıkan fırsatlar onu ne yazık ki çok farklı yollara sürüklemiştir.. aktör Soo-tae ise oldukça ünlüdür; fakat bir türlü bu yaşama tam analmıyla uyum sağlayamamıştır.. öyle ki uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisi ile bir kere bile insan içine çıkmamıştır.. ve çekmekte olduğu aksiyon filmi de, dövüş sahnelerinde ipin ucunu kaçırıp karşısındaki  oyuncuları hastanelik ettiğinden bir türlü tamamlanamamaktadır..

rough cut

ve tabi hastanelik olan aktörlerden sonra artık hiç kimse onunla oynamak istememektedir.. bu yüzden son çare olarak Gang Pae’den onunla oynamasını istemek zorunda kalır.. Gang Pae’nin ise bunun için bir şartı vardır.. oynadıkları her sahne gerçek olacaktır.. bunun üzerine Soo Tae dövüş sahneleri için sıkı bir hazırlığa girişir.. ne kadar so ji sub hayranı olsamda filmin son sahnesinde aktörün kazanmasını istediğimi itiraf etmeliyim.. film için harcanan onca çaba boşe gitse yazık olurdu… ve tabi ki So ji Sub her zaman ki gibi bize kendine hayran bırakmayı başardı.. özellikle yanında çalışanlarla dövüşür gibi yaparak eğlendikleri kısım çok güzeldi.. orayı tekrar tekrar izleyebilirim sanırım..wp_02_sbu filmden sonra so ji sub’u böyle ağır rollere çok daha fazla yakıştırdığımı farkettim..komik de olsa ağır olmalı bu adam, öyle kakara kikiri rollere yakışmıyor (bkz: Sophie’s revenge).. oldukça heyecanlı ve güzel bir filmdi.. biliyorum bu yazıya biraz fazla resim ekledim ama tüm blog’u So Ji Sub’la doldursam bile yetmez bana o yüzden fırsatını bulunca da kaçırmak istemiyorum böyle :)

bu arada filmde Kim Ki Duk’un da parmağı varmış(senaristiymiş kendisi).. ee bi Kim Ki Duk ve So Ji Sub sever olarak bu filmi beğenmemem beklenemezdi herhalde.. izleyin ve kore sinemasına karşı ön yargısı olanlara izlettirin..

buradan indirebilirsiniz..

Reklamlar

One thought on “Rough Cut ^^ yazsam yazsam ne yazsam??

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: