my little bride^^ benim küçük gelinim..

ne yazık ki bayram tatili bitiyor ve ben yarın okuluma, yurduma dönmek zorundayım.. malum oralarda netten oldukça uzak olduğum için yeni bir şeyler yazmam haftaları, hatta ayları alabiliyor nerdeyse.. bende gitmeden önce bir kaç şey yazıp bloğumu renklendirmek istedim..

yine itiraf etmeliyim ki izleyeli baya oldu bu filmi.. bu bayram tatilinde ne yazık ki hiç kore yapımı seyredemedim.. sadece devam etmekte olan bir kaç amerikan dizisinin izleyemediğim bölümlerini izledim.. eğer bu yazıyı 15 dk içinde tamamlayabilirsem, yeni bir film indirdim onu izlemek istiyorum..

evvet… hemen konusundan bahsedeyim filmimizin: birbirlerine çok bağlı olan iki arkadaş, doğacak çocuklarını birbirleri ile evlendireceklerine söz vermişlerdir, fakat iki ailenin de çocukları erkek doğunca hayalleri bir sonra ki kuşakta yerine getirilmek umuduyla bir süreliğine rafa kalkar.. tabi yıllar su misali akar geçer ve bu iki arkadaşın torunları olur..

kızımız onbeş yaşına gelir ve lisededir, erkek torun ise üniversiteden mezun olup, stajyer öğretmen olarak görev yapmaya başlamıştır bile.. aralarında yaklaşık on yaş fark olsa da netice de torunların biri kız diğeri ise erkektir .. bunca zamandan sonra büyükbabalardan biri vefat eder , diğeri ise ölüm döşeğindeyken torunlarının evlendiklerini görmenin son dileği olduğunu söyler.. böylece öbür dünyada can arkadaşına mahçup olmaktan kurtulacaktır :)

yukarıda gördüğünüz aile, başta büyükbaba olmak üzere başarılı duygu sömürüsüyle bu çifte öyle bir baskı uygular ki, direnişleri pek uzun sürmez ve evlenirler.. tabi henüz onbeş yaşında olan kızımızın çevresinin böyle bir evlilikten haberdar olması pek de mümkün değildir..

çocukluklarını birlikte geçirmiş ve abi kardeş gibi birbirlerini benimsemiş olan bu çiftin evlilikleri, damadın kızın okulunda öğretmenlik yapmaya başlamasıyla beraber iyice karmaşık bir hal alır.. gelinimizin okulunda ki beyzbol oyuncularından biriyle çıkmaya başlaması da oldukça ilginçtir.. bir yerde onbeş yaşında ‘kazık kadar’ kız olmasına rağmen, henüz evli bir kadının olgunluğuna erişecek yaşta da değildir aslında.. fakat filmin başından beri oldukça sapığımsı tavırlar içerisinde olan damat, bu durumada bize ne kadar olgun biri olduğunu gösterir ve  gönlüme taht kurar :)

evlilikleri tam bir evcilik oyunu gibi devam eden bu çift yavaş yavaş birbirlerinden hoşlanmaya başlarken, bir türlü birbirlerine açılamamaları filmi eğlenceli bir hale getirir ve ortaya keyifle izlenecek bir film çıkar.. oldukça mesut bir şekilde izlemiştim doğrusu.. hani şöyle kafama bir şey takmadan bir şeyler izlesem diyorsanız oldukça iyi bir seçenek bana kalırsa.. çokça komik sahneler var.. şu yukarıda kızı sırtında taşıdığı sahne benim en çok sevdiğim sahne.. çok tatlı ve komikti o kısım :) 15 dk da yazarım dedim ama yarım saat oldu.. neyse olsun o kadarcık:)  izliyim ben yine de.. en kısa zamanda görüşmek üzere..

online izlemek içinburadan..

6 thoughts on “my little bride^^ benim küçük gelinim..

  1. Kim Rae Won burda çok farklı bir şekildeydi. Şahsen bu filmdsen sonra dizisi what star did you come from u izledikten sonra bu o mu demiştim. :) Adama her karakter gidio walla :)

    • açıkçası benim pek de ilgimi çekmiyor Kim Rae Won.. tamam şirin bir karakter, rolünü de güzel yapıyor ama daha fazla bir şey hissettiremedi bana henüz..

  2. :) Nie yaw :D Ne tatlı bişi ama.. Aslında benim beğenmemi sağlayan dizisi what star did you come from du.

    Yok yaw. Seviorum ben Kim rae won u :D

  3. bana bu filmin nasıl izlendiğini sölermisiniz ben bulamadımbarilink verinçok merak ediyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: