My Lovely Sam Soon ^^ “aşk çocukçadır”

yazmak için bir süredir bekliyor bu dizi neden bilmiyorum.. sabırsızlanmam gerekirdi oysa ki.. bir romantik -komedi.. ama bu kez gerçekten tam bir romantik-komedi.. hafif tombul, pastacı bir kız gerçek adı sam soon ama adından nefret ediyor.. otuz yaşına gelmiş ve tüm hayatı boyunca en büyük amacı bu ismi Hee-jin olarak değiştirmek olmuş.. üç yıllık sevgilisi onu adi bir şekilde terkedince evde kalmış kız muamelesi görmeye başlar.. bu olaydan sonra ara verdiği mesleğine geri dönmek ister ve lüks bir restaurantta işe başlar..

patronu ise daha önce tabi ki de kötü bir tanışma yaşmış olduğu Hyun Jin Hun yani tabi ki Hyun Bin -Hyun Bin olarak bahsedicm-.. aslında konu anlatmakla bitecek gibi değil.. eski aşklar ve geçmişten gelen trajik hikayeler var Hyun Bin’in görünmeyen tarafında.. görünen yüzü ise tam bir hovarda.. anne sözü dinlemeyn bir zengin züppesi..

Sam Soon ise ekonomik durumu orta seviyede bir ailenin kızı.. kıt kanaat düşe kalka ilerliyor.. işte bu sırada hiç hesapta olmayan bir alacaklı ortaya çıkınca Sam Soon borçlarından kurtulmak için patronla bir anlaşma yapmak zorunda kalır.. annesi tarfından evlenmeye zorlanan patronu görücü usulü randevulardan ve evlilik baskısından kurtarmak için kız arkadaşıymış gibi davranması gerekiyordur.. ve bunun için bir sözleşme imzalarlar.. işte hikaye böyle başlıyor.. bundan sonrası çorap söküğü gibi geliyor zaten..

o kadar eğlenerek izlediğim bir dizi oldu ki.. sadece resimlerine bakıp yorumları okurken bile gülmekten kendimi alamadım.. mesela şu aşağıda ki karaoke sahnesi şimdiye kadar izlediğim en komik karaoke sahnesiydi.. aslında sam soon abartıldığı kadar şişman bir kız değil sadece biraz göbeği falan var.. ama onu şişma ve hantal gösteren o yürüyüşü.. ben daha önce böyle bir yürüyüş görmedim.. her adımını zaten komik atıyor..

keşke bu diziyi anlatırken biraz da Hyun Bin’in karizmasından bahsedebilseydim.. ama 2005 dizisi olmasının etkisiyle tarzı biraz günümüzden uzak, saçları zirzop havasını arttırmak amacıyla sanırım; dikilmiş ve komik bir hava bırakıyor.. Hyun Bin Hyun Bin’dir yine de orası ayrı, ama potansiylini pek kullanamamışlar diyebilirim.. bu dizide parlayan bir oyuncu varsa o da kesinlikle Daniel Henney.. baştan sona acayip tatlı bir karakteri canlandırıyordu.. Sam Soon ile ingilizce diyalogları Hyun Bin’in kendisiyle yarışmasına rağmen şirinliğini yitirmeyişi ve  korece konuşulan zaman anlamayıp tatlı tatlı bakışları unutulamaz nitelikteydi..

bu da evde kalmış diğer kızların konuşmasında bir kısım buraya bayılmıştım :)

Neden iyi erkeklerle tanışamıyoruz?

1. İyi adamlar çirkindir
2. Sevimli erkeklerin rezil karakterleri vardır.
3. İyi karakterli sevimli erkekler evlidir.
4. İyi karakterli, sevimli ve bekar erkekler fakirdir.
5. Sevimli, iyi karakterli, bekar ve zengin erkekler.. Bizimle ilgilenmezler..
6. Sevimli, iyi karakterli, bekar, zengin ve bizimle ilgili olanlar.. bu erkekler oyuncudur..
7. Sevimli, iyi karakterli, bekar, zengin, bizimle ilgili olan ve oyuncu olmayan erkekler.. gay’dir..
8. numara … bir saniye bekle,tuvalete gitmem gerek.

o kadar çok komik ayrıntıyı içerisinde barındıran bir yapım ki gerçekten anlatmakla bitirebileceğim gibi değil.. ama romantik -komedi açlığına birebir gelecek türde bir yapım.. çok çok sevdim.. ara sıra açıp o komik sahnelerle kendime gelebilirm.. bunun yanında duygulu sahneleri de yine içinde barındırıyor.. zaten koreliler ikisini yan yana koymadan rahat edemezler biliyoruz.. en sevindirici kısım ise sevmek için çirkin ördeğin kuğuya dönüşmesi gerekmiyormuş ..

“Hadi hiç kimse bakmıyormuş gibi dans edelim.
Hadi daha önce hiç incinmemiş gibi sevelim.
Hadi hiç kimse bizi dinlemiyormuş gibi şarkı söyleyelim.
Hadi paraya ihtiyacımız yokmuş gibi çalışalım.
Hadi bugün kıyamet günüymüş gibi yaşayalım.”
“Doğruyu söylemek gerekirse,
ben de öyle olmak istiyorum.
Daha önce hiç incinmemiş gibi davranıp,
istediğim gibi ciddi bir şekilde bir kere daha sevmek isterim.
Ama madem sonu böyle oldu, yazıyı gerçekten değiştirmek isterdim.
İncinmek istemiyorsan, o zaman aşık olma!!”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: